Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодення належить не нам, а нашим дітям та онукам. Ми, як свідомі свого майбуття зобов’язані піклуватися та охороняти навколишнє природне середовище, тваринний та рослинний світ.
Однак деякі громадяни живуть за принципом «після нас хоч потоп».
До такого висновку приходиш, коли до суду надходять матеріали щодо порушень у сфері охорони природи, використання природних ресурсів.
На розгляд Болехівського міського суду з Державного агенства лісових ресурсів України Управління лісового та мисливського господарства Івано-Франківської області надійшов протокол про порушення жителем села Козаківка правил полювання.
Диспозиція статті 85 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання), яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування.
Частиною другою зазначеної статті передбачено відповідальність за повторне порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненим знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин) чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин.
Житель с. Козаківка 24 квітня 2017 року без відповідного дозволудобув самку оленя благородного, при розтині туші якої був виявлений ембріон телятка.
Постановою судувід 19 травня 2017 рокужителя с. Козаківка визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення – штраф в розмірі 120 (сто двадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2040 (дві тисячі сорок) гривень, що є максимальною мірою покарання за вчинене правопорушення.
Такий мізерний штраф, передбачений законодавцем за вказане правопорушення, є неспіврозмірним з нанесеною природі шкодою.