flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В межах підготовки суддів місцевих загальних судів, Поляниця М.М. взяв участь під час проведення тренінгів на тему: “Антикорупційне законодавство та практика його застосування” і “Написання судових рішень у справах про адміністративні правопорушення”.

21 грудня 2016, 11:22

  У місті Львові 14 та 15 грудня 2016 року в межах підготовки суддів місцевих загальних судів, яка проводиться Львівським РВ НШСУ, Національною школою суддів України за фінансової пiдтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні проведено тренінги на тему: “Антикорупційне законодавство та практика його застосування” і “Написання судових рішень у справах про адміністративні правопорушення”.

Участь у цих заходах взяли судді з Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської  областей.

14 грудня 2016 року під час тренiнгу “Антикорупційне законодавство та практика його застосування” Ольга Шаповалова, начальник відділу підготовки викладачів (тренінгів) – радник  Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України, яка була модератором та викладачем цього тренінгу, підкреслила, що його мета - створення основи для підвищення власного рівня антикорупційної культури судді, запобігання корупційним правопорушенням, а також удосконалення професійного рівня судді з питань застосування міжнародного та національного антикорупційного законодавства.

Наталія Беца, національний менеджер проекту “Розробка стандартизованих програм підготовки суддів” Координатора проектів ОБСЄ в Україні, наголосила на актуальності та  важливості запровадження курсу із застосування антикорупційного законодавства до програми підготовки суддів, а також подякувала Національній школі суддів України за довготривалу плідну співпраці у сфері удосконалення суддівської освіти. 

Для проведення  тренінгу були запрошені працівники Національної школи суддів України: Василь Андрійцьо, головний науковий співробітник відділу підготовки викладачів (тренерів), суддя Закарпатського окружного адміністративного суду у відставці, доктор юридичних наук, доцент, Заслужений юрист України; Анна Бахарєва і Олександр  Здебський, старші наукові співробітники відділів науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу та підготовки викладачів (тренерів), а також судді: Лариса Трофімова, суддя Черкаського окружного адміністративного суду, кандидат юридичних наук, доцент; Ольга  Бородійчук, голова Бродівського районного суду Львівської області; Ольга Булейко, суддя Апеляційного суду Запорізької області, кандидат юридичних наук;  Роксолана Качур, суддя Львівського окружного адміністративного суду; Ольга Луньова, суддя Вугледарського міського суду Донецької області, Володимир Кравчук, суддя Львівського окружного адміністративного суду, доктор юридичних наук, професор.

15 грудня 2016 року Валентина Кузьменко, заступник начальника відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, Заслужений юрист України, розпочинаючи тренінг “Написання судових рішень у справах про адміністративні правопорушення”, привітала суддів із професійним святом. Вона зазначила, що даний курс був розроблений працівниками НШСУ та суддями з метою підвищення культури написання судових рішень у справах про адміністративні правопорушення. Оскільки у місті Львові вперше була проведена апробація цього курсу, В. Кузьменко наголосила на його важливості з огляду на актуальність питання дотримання суддями правил та процедур написання судових рішень як одного з факторів підвищення рівня довіри до судової влади.

Для проведення цього тренінгу були запрошені працівники Національної школи суддів України: Ольга Шаповалова, начальник відділу підготовки викладачів (тренінгів) – радник, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України; Василь Земляной, головний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності ВККСУ та ВРЮ, суддя Верховного Суду України у відставці, заслужений юрист України; Надія Стефанів, заступник начальника  відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу, суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області; Степанида Підгорна, суддя Апеляційного суду Чернівецької області; Олег Копіца, суддя Апеляційного суду Одеської області, кандидат юридичних наук, доцент; Іван Мосьондз та Юрій Трясун, судді Апеляційного суду м. Києва;  Олексій Фазикош, суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області; Людмила Козятник, суддя Шевченківського районного суду м. Києва; Ольга Бойко, суддя Сихівського районного суду м. Львова.

Під час тренінгу було підкреслено, що судове рішення є важливим процесуальним документом та основним компонентом судової процедури. Особливо складним через недосконалість чинного законодавства є написання судового рішення у справах про адміністративні правопорушення. Правильність формулювання тексту такого судового рішення впливає на якість реалізації завдань судочинства.