flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ СУДОВИЙ РОЗГЛЯД

 Судовий розгляд справ здійснюється державною мовою. Особи, які беруть участь у справі і не володіють або недостатньо володіють українською мовою, у по-рядку, встановленому Законом, мають право робити заяви, давати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача.

   Судові справи розглядаються в залах судових засідань Болехівського міського  суду, які  мають відповідну нумерацію:  зал  № 1  – цивільні і адміністративні справи. № 2 – кримінальні провадження  

   Під час судового розгляду справи здійснюється повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.  

   Фіксування судового процесу (судового засідання) за допомогою технічних засобів здійснюється відповідно до Інструкції про порядок роботи   з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання),  затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20. 09.2012 р. № 108, Інструкції про порядок роботи з технічними засобами  відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі   відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження), затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 15.11.2012 р. № 155.

          Фіксування судового засідання технічними засобами здійснює секретар судового засідання або за розпорядженням головуючого інший працівник апарату суду.

     Перед початком слухання секретар судового засідання або судовий розпорядник з'ясовує явку учасників судового процесу і запрошує їх до зали судового засідання.

     Судовий розпорядник, а в разі його відсутності – секретар  судового засідання роздає особам (потерпілому, його представнику та  законному представнику, обвинуваченому, законному представнику  обвинуваченого, захиснику, свідку, цивільному позивачу, представнику  цивільного позивача та законному представнику цивільного позивача,

           Цивільному відповідачу, представнику цивільного відповідача, перекладачу,  експерту, спеціалісту), які беруть участь у судовому розгляді, пам'ятку про їхні права та обов'язки, передбачені КПК

Присутні в залі судового засідання повинні дотримуватися порядку судового розгляду, який забезпечується головуючим суддею та судовим розпорядником.