Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до Закону України, «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації щодо результатів розгляду його судової справи
Цивільне судочинство .
Статтею 30 ЦПК України передбачено, що сторонами в цивільному процесі є позивач та відповідач, які мають рівні процесуальні права і обов»язки. У справах окремого провадження стороною у справі є заявник та заінтересовані особи.
Представником у суді може бути адвокат або інша особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність і належно посвідчені повноваження на здійснення представництва в суді
. Копія судового рішення безкоштовно видається особам, які брали участь у цивільній справі негайно після проголошення такого рішення. У разі проголошення тільки вступ-ної та резолютивної частин судового рішення особам, які брали участь у справі і були присутні у судовому засіданні, негайно після його проголошення видаються копії судового рішення із викладом вступної та резолютивної частин. Особам, які брали участь у справі, але з якихось причин не були присутні у судовому засіданні, копія повного рішення безоплатно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручається їм під розписку безпосередньо в суді.
Адміністративне судочинство
Відповідно до статті 12 КАС України право на ознайомлення з матеріалами справи та отриманні в суді, як усної так і письмової інформації мають право особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки.
Статтею 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач і відповідач.
Копія судового рішення (постанови чи ухвали) в адміністративній справі видається на вимогу особи, яка бере участь у справі, а так само особи, яка не брала участі у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свобо-ди, інтереси чи обов’язки, у день проголошення рішення. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли
особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі.
Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня його ухва лення чи складення у повному обсязі або у разі їх звернення вручається під розписку безпосередньо в суді.
Стороною у кримінальному провадженні є обвинувачений, підозрюваний (ст.42 КПК України), захисник, потерпілий та його представник., цивільний позивач, цивільний відповідач.
Письмовою інформацією щодо результатів розгляду справи, що надається особі, є також копія судового рішення. Таку копію, засвідчену печаткою суду, мають право отримати особи, які відповідно до Закону брали участь у справі. Усім зазначеним особам апарат суду зобов’язаний забезпечити можливість ознайомитись в суді з матеріалами справи, серед яких є й судове рішення.
.Особи, які беруть участь в адміністративній справі, можуть отримати в суді копію постанови чи ухвали суду у будь-який час після їх прийняття. Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні.
Видача копій судових документів за поточний рік здійснюється працівниками канцелярії суду в понеділок-четвер з 08-00 год. до 17-00 год., в п’ятницю з 08-00 год. до 15-00 год. тел. (03437) 3-3106, за минулі роки – архіваріусом суду в понеділок-четвер з 08-00 год. до 17-00 год., в п’ятницю з 08-00 год. до 15-00 год. тел. (03437) 3-4621 .
Особи, які не беруть (не брали) участі у справі, мають право на доступ до судового рішення за правилами Закону України «Про доступ до судових рішень». Такі особи можуть ознайомитися з судовим рішенням у повному обсязі лише у разі, якщо воно безпосередньо стосується їхніх прав, свобод, інтересів чи обов'язків.
Для видачі копій судових рішень та ознайомлення з матеріалами справи стороні у справі необхідно звернутись до суду із заявою. Суд розглядає заяву невідкладно, а у випадках, коли розгляд потребує додаткового вивчення, - протягом трьох робочих днів.
Працівник апарату суду може відмовити у доступі до судового рішення лише у разі, якщо:
1) заявник не має процесуальної дієздатності або від його імені звернулася особа, яка не має на те відповідних повноважень;
2) матеріали справи передані до іншого суду чи на зберігання до державної архівної установи;
3) судове рішення безпосередньо не стосується прав, свобод, інтересів чи обов'язків заявника.
Цей перелік є вичерпним.